Haberin Devamı >>

Kayseri'de ilk at çiftliği olan Doru Binicilik ve Eğitim Merkezi, çocuklar ve engelliler için büyük imkanlar sağlıyor.

 

Şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan Doru Binicilik ve Eğitim Merkezi, halkın sosyal yaşamına katkı sağladığı gibi, 8-9 yaş gurubu çocukların gelişiminde önemli ölçüde katkısı bulunuyor.


Çocukların boş vakitlerini bilgisayar ve oyun merkezlerinin yanı sıra at binmek olduğunu belirten Doru At Binicilik ve Eğitim Merkezi sahibi At Biniciliği Antrenörü Murat Soygüllücü, Kayseri'de ilk kurulan at çiftliği ve binicilik merkezinde ilginin fazla olduğuna dikkat çekti.
Soygüllücü, "Kayseri'de at biniciliği ile ilgili insanlarımız yeterli bilgiye sahip olmadıklarını düşünüyorum. Özellikle engelliler için atlı terapi sistemi yapıyoruz. Henüz gelişimlerini tamamlamamış çocuklarımız, boş zamanlarını evlerinde bilgisayar ve çeşitli oyunlar ile radyasyona maruz bırakılmamalı diye düşünüyorum. At binmek 8-9 yaş çocukların gelişiminde önemli derecede katkı sağlamaktadır. Burada at binerek kemik dokuları daha iyi gelişecek aynı zamanda hayvanlar ile aralarında güçlü bir bağ elde edeceklerdir" dedi.


Binicilik merkezlerinde ata binmenin lüks, pahalı bir spor olduğunu düşünen insanlara çağrıda bulunan Soygüllücü, "İnsanlarımız çok pahalı olduğunu düşünerekten bu sporu seçmekte kararsız kalmaktadır. Bizim 8 derslik ücretimiz 200 TL'dir. Zaten 8 dersin sonunda eğitimlerini tamamlamış duruma geleceklerdir. 35 çeşit kahvaltı ve öğle yemekleri konusunda kalite, iyi hizmeti ön planda tutuyoruz. Bu sayede müşterimize en iyi şekilde hizmet vermek durumundayız" diye konuştu.


Doru at binicilik ve Eğitim Merkezinde toplam 5 at antrenörü ve at bakıcısı olduğunu dile getiren Soygüllücü, son olarak Türklerin kanında ve geninde at binmenin olduğunu hatırlattı.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   24627 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret29011
Hava Durumu